Grocery Items: Which costs more? Which costs less?

Grocery Items: Which costs more? Which costs less?

  • $4.00
    Unit price per 
Tax included. Shipping calculated at checkout.


What's included?
-20 pages of questions to ask your child
    -each page has 2 grocery items
-extension ideas

We recommend laminating these :) 

This lesson is perfect for learning online, independent workstations, direct instruction and task boxes.

If you take pictures or videos of these activities, we'd love to see them!
Tag us on Instagram @stepbystepstories or email us at contact.stepbystepstories@gmail.com

Please note: This is a digital download.  You will download, print, and prep as needed. No physical items will be sent to you.